Blue Caves na Zakynthosu

Modré jeskyně, anglicky Blue Caves, jsou turisticky atraktivní destinací na severním cípu řeckého ostrova Zakynthos. Přístupné jsou pouze od moře, tedy lodí. Na fotogenické místo vyráží obvykle mraky turistů – kdo by totiž nechtěl pořídit následující úžasné fotky.

Nabídku výletů lodí nebo pronájem člunů najdete buď přímo na severním výběžku ostrova Skinari nebo třeba v přístavním městečku Agios Nikolaos. Organizovaný hodinový výlet lodí stojí řádově 10 EUR a zahrnuje i zastávku na koupání v průzračně čistém moři.

Barva moře je tu fakt úžasná.

Na nejsevernějším místě Skinari provozuje lodní turistiku firma Potamis brothers. Nabízí výlety k Modrým jeskyním ale i také na nejhezčí pláž Navagio k vraku lodi.

Nad přístavištěm nad jeskyněmi Blue caves je i taverna s nabídkou občerstvení. Pořídíte tu nádherné fotky moře s úžasnou barvou. Navíc jsou tu dva větrný mlýny přebudované na apartmánové bydlení.

Na severním cípu ostrova Zakynthos ve Skinari najdete také maják. Přístup k němu je sice omezen plotem, ale turisté si vyšlapali cestu okolo.

Kousek od majáku je také možnost občerstvení v taverně Faros.

Přístavní městečko Agios Nikolaos.