Zante Water Village – aquapark na Zakynthosu

Největší aquapark na řeckém ostrově Zakynthos je Zanter Water Village. Nachází se uprostřed pevniny ostrova a to v obci Sarakinado, kousek jízdy od hlavního města ostrova.

V aquaparku Zante Water Village je spousta vodních atrakcí pro dospělé i pro děti. Nejjednodušší je žlutý tobogán (vlevo) nebo černá díra (black hole) – to je ta žlutá trubka napravo. Na obou se jezdí na gumových kruzích. Prostřední modrá multiskluzavka umožňuje souběžnou jízdu více lidí.

Z následují věže vedou 4 skluzavky. Na všech se jezdí jen po vlastním těle. Nejlevější tmavě zelená je jednoduchá, dospělý se musí pořádně odrazit, jinak to moc nejede. Za to ty další 3 skluzavky jsou hodně rychlé. Všechny končí skokem do vody nebo spíš pod vodu 🙂

Hodně oblíbené jsou trychtýř (oranžovo-bílá konstrukce) a žlutá houpačka: Tady se jezdí jen na gumových kruzích a obě atrakace se jezdí pouze v páru.

Následující bílé skluzavky se jezdí z nejvyšší věže. Vlevo je dvojitá dráha pro jízdu na „koberci“, kdy člověk leží na gumové podložce, drží dva chyty vpředu a letí dolů hlavou napřed. Pravá skluzavka je jen jednoduchý vysoký a dlouhý freefall. Obě atrakce vypadají mnohem drsnější, než jsou ve skutečnosti.

V aquaparku je také k dispozici líná řeka.

Pro děti je k dispozici jungle, ve které různé stříká voda a padají velké proudy vody. Na tomhle místě je voda hodně studená a tudíž perfektně osvěžující.

Vodní svět pro malé děti obsahuje spoustu stříkacích prvků, nicméně hloubka bazénu je kolem půl metru.

Pro dospělé je k dispozici velký bazén s vířivkou uprostřed a barem na kraji.

V celém areálu je k dispozici mraky lehátek a slunečníků.

A taky jsme narazili na strom s granátovými jablky.

Ceny vstupu v sezóně 2021 byly 20 EUR za dospělého a 15 EUR pro děti. Týdenní karta stála 30 EUR / 20 EUR a celosezónní permice pro dospělého byla za 50 EUR. Provozní doba je v červenci 10:00-17:30 a v srpnu 10:00-18:00. Jediné negativum aquaparku je malá kapacita a rychlost (spíš pomalost) občerstvení – v jediném kiosku s jídlem se stojí fronta. A jíst tam musí jít všichni, protože je zákaz přinášení vlastních potravin do aquaparku.